תלונה: להעמיד לדין פלילי את פרופ’ אמיר חצרוני על הסתה נגד המזרחים

תלונה: להעמיד לדין פלילי את פרופ’ אמיר חצרוני על הסתה נגד המזרחים

התנועה למדינה יהודית הגישה תלונה רשמית נגד פרופ’ אמיר חצרוני בשל התבטאויותיו נגד המזרחים בחשד לכאורה לעבירות של הסתה.

בתלונה שהגיש עו”ד אורי ישראל פז, ראש מחלקת ליטיגציה ב’תנועה למדינה יהודית’, ללשכת פרקליט המדינה עו”ד שי ניצן וללשכת היועץ המשפטי לממשלה עו”ד יהודה וינשטיין, נטען בין היתר כי “בכל הכבוד למדיניות המרוסנת שגזרו על עצמן רשויות אכיפת החוק בסוגיית העמדה לדין בגין עבירות הסתה והמרדה, וכן לשון הרע נגד ציבור שלם, דבריו של פרופ’ חצרוני חורגים לכאורה מרף הסיבולת בחברה דמוקרטית, עומדים בתנאים הקבועים בהלכה פסוקה שקבעה שני תנאים בהם ניתן להגביל את חופש הביטוי, וראוי לפתוח נגדו בחקירה פלילית לפי הסמכויות שבחוק”.

התנועה למדינה יהודית, הפועלת לחיזוק הזהות היהודית של מדינת ישראל, סבורה כי פרופ’ חצרוני עבר בדבריו נגד המזרחים והעולים מברית המועצות לשעבר על עבירות של פגיעות בסדרי המשטר והחברה, הקבועות בפרק ח’ לחוק העונשין. לדברי עו”ד פז, “הן נסיבות הפרסומים, בעקבות תוצאות בחירות דמוקרטיות שבהן התחזק שלטון הליכוד, והן היסוד הנפשי של פרופ’ חצרוני שחזר על דבריו בווריאציות שונות במספר הזדמנויות – מובילים למסקנה כי לכאורה יש לפתוח בחקירה פלילית בחשד לביצוע עבירות הקבועות בחוק העונשין”.

יצוין כי מפכ”ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הנחה את ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, לבדוק אם יש מימד פלילי בהתבטאויותיו של פרופ’ חצרוני בימים האחרונים נגד המזרחים ברשת החברתית הפייסבוק ובכלי התקשורת שבהן התראיין.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

shares