התנועה לירוקים: הסירו את ה-ז' משם המפלגה

 

התנועה למדינה יהודית פנתה ליו"ר מפלגת הירוקים, עו"ד עמיר מלצר, בדרישה להסיר את הביטוי משמה של המפלגה "לא שמים ז", בשל פגיעה ברגשות הציבור הכללי והדתי

 

במכתב ששיגר למפלגת הירוקים עו"ד אורי ישראל פז, יועץ משפטי של התנועה למדינה יהודית, נטען כי הביטוי פוגע במרקם החיים הציבוריים בישראל. "התנועה רואה בחומרה את השימוש (הלא מכוון?!) של מפלגת הירוקים בסלנג רחובי שמבזה את כלל המצביעים בבחירות לכנסת - ובכללם המסורתיים, הדתיים והחרדים - אשר יתקלו בו כקהל שבוי בכל הקלפיות ברחבי הארץ בבואם להצביע בבחירות דמוקרטיות לכנסת ה-20, והדבר עלול לפגוע ברגשותיהם", נטען במכתב.
לטענת התנועה, בית המשפט העליון הכיר בחשיבות ההגנה על רגשות בכלל, ועל רגשות דתיים בפרט. בית המשפט העליון מייחס להגנה על רגשות חשיבות עצמאית, ובעבר נשפטו אנשים על פגיעה ברגשות הדת בשל פרסומים פוגעניים.
"השימוש בסלנג הרחובי הוא לא ראוי, עם טעם רע, המוזיל והמבזה את ההליך הדמוקרטי של בחירות חופשיות לכנסת ישראל. פרט לכך, מדובר בשימוש בביטוי שמבזה את האינטליגנציה של ציבור המצביעים השונים, המצביעים לכלל המפלגות המתמודדות בבחירות לכנסת ה-20".
התנועה למדינה יהודית טוענת עוד כי אם הממונים על האסתטיקה הציבורית לא ימנעו זילות זו, הרי שכל העולם יראה במדינת ישראל מדינה חסרת תרבות מינימלית.
במכתב תמה עוה"ד פז, "האם איכות הסביבה של בני האדם איננה מובילה למסקנה כי יש להיזהר מפגיעה ברגשותיהם הדתיים או באינטליגנציה של כלל בני האדם באשר הם?! והאם אין זה חלק מאיכות הסביבה – לא רק לשמור על אוויר נקי, אלא על אווירה נקייה?!".
 

הקישו לקריאת המכתב

 

פרסום באתר Nfc, 2.2.2015


עדכונים