על סדר היום 

 

 

 

תלונה לרכבת ישראל: לבחון מחדש פרויקט מנגנים

 

התנועה למדינה יהודית פנתה במכתב התראה למנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר, מפני הדרה של ציבור שומרי מצוות מתחנות הרכבת בגלל מיסוד הפרויקט של הפעלת "מנגנים בתחנת הרכבת". לטענת התנועה, הרעיון ראוי ומבורך אך מסתמנת פגיעה בזכויות הפרט של ציבור שומר מצוות, ובדבר מחויבותה של רכבת ישראל להתנהל בהתאם למסורת ישראל במדינה יהודית ודמוקרטית

 

ברכבת ישראל החלו לאחרונה באודישנים למוסיקאים רבים והמצטיינים יתפרסו בתחנות ברחבי הארץ וינגנו לעוברים ושבים תמורת משכורת קבועה מרכבת ישראל.

 

התנועה למדינה יהודית מברכת את הנהלת רכבת ישראל על הרעיון הראוי לכשעצמו, שנועד להנעים את השהות של צרכני רכבת ישראל בתחנות הפרוסות ברחבי הארץ למשמע צלילים ערבים וחוויות מוזיקליות, וגם לתמוך כלכלית בזמרים ובלהקות מוזיקליות שיופיעו ברציפים. עם זאת, התנועה מתריעה מפני פגיעה מסתמנת בזכויות הפרט של ציבור שומר מצוות, וכן בדבר מחויבותה של רכבת ישראל להתנהל בהתאם למסורת ישראל במדינה יהודית ודמוקרטית.

 

"רכבת ישראל כשמה, היא רכבת הפועלת בשמה ומטעמה של מדינת ישראל, שהיא באופייה מדינה יהודית ודמוקרטית בהגדרתה הקונסטיטוציונית (בחוקי היסוד: כבוד האדם וחירותו, וחופש העיסוק)", כתב להנהלת הרכבת עו"ד אורי ישראל פז, העומד בראש מחלקת ליטיגציה בתנועה למדינה יהודית. "לכן רכבת ישראל המופעלת במדינה יהודית ודמוקרטית צריכה להתנהג באופן המבטא נאמנה את אופייה היהודי של מדינת ישראל. מורשת ישראל צריכה להיות מוטבעת ומוטמעת בספרה הציבורית כנורמה חברתית מקובלת, וכשם שלא יעלה על הדעת להפעיל רכבות ביום כיפור וביום המנוחה הלאומי (שבת) – כך לא יעלה על הדעת כי רכבת ישראל תפעל בניגוד למסורת ישראל גם בסוגיות אחרות".

 

רכבת ישראל מתבקשת לבחון מחדש ולמצוא דרכים יצירתיות ורגישות לרכך פרקטיקות הלכתיות של צרכני רכבת ישראל שומרי מצוות באופן שתימנע פגיעה ברגשותיהם ולא תיווצר חלילה התנגשות צפויה מראש ובלתי נמנעת בין תחושת החובה הדתית לבין נעימות השהות המוזיקלית ברציפי הרכבות לכלל צרכני הרכבות.

 

הקישו לקריאת המכתב

 

הקישו לקריאת מכתב התשובה מרכבת ישראל, מיום 23.6.2015

 

קישורים

צור קשר


הישארו מעודכנים
התנועה למדינה יהודית (ע"ר)
כתובת
רח' האומן 25, ירושלים
טלפון - 072-2150666
פקס - 072-2150999
אימיילmedinaJewish@gmail.comשלח
Thank You!
The form has been successfully sent.

שדה חובה.
+
+
+
+
+
+
© כל הזכויות שמורות לתנועה למדינה יהודית
+